Srpski atletičari ostvarili su zapažene rezultate na 76. Memorijalu Borisa Hanžekovića u Zagrebu. Luka Bošković osvojio je drugo mesto u skoku udalj, Adriana Vilagoš bila je treća u bacanju koplja, dok je Ivana Španović zauzela četvrto mesto u troskoku.
Bošković je do srebrne medalje stigao skokom od 8,23 metra, čime je postavio novi lični rekord. Najbolji rezultat ostvario je u trećoj seriji, a tokom takmičenja imao je još jedan skok preko osam metara (8,05). Pobedu je odneo Uzbekistanac Anvar Anvarov nacionalnim rekordom od 8,29 metara.
Vilagoš je osvojila bronzanu medalju hicem od 60,04 metra, koji je ostvarila već u prvoj seriji. Tokom takmičenja zabeležila je još dva uspešna pokušaja preko 59 metara (59,80 i 59,22), dok je pobedu odnela Švajcarkinja Leoni Higli sa 61,14 metara.
Španović je najbolji rezultat zabeležila u drugoj seriji, kada je skočila 14,25 metara, što joj je donelo četvrto mesto. Prvo mesto osvojila je Tea Lafon iz Dominike sa 15,25 metara, druga je bila Kubanka Lejanis Perez Hernandez (14,76), dok je treće mesto pripalo Italijanki Dariji Derkah sa skokom od 14,51 metar.
Piše: Marko Spasojević
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta srpskiugao.rs bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.

