Povodom 81. godišnjice od oslobođenja logora Mauthauzen, delegacija Republike Srbije odala je počast postradalima i položila vence na centralni spomenik i spomen-obeležja žrtvama u logoru Mauthauzen.
Delegaciju su činili predstavnici Ambasade Republike Srbije u Republici Austriji, Generalnog konzulata Republike Srbije u Salcburgu, Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, kadeti Vojne akademije, studenti Kriminalističko-policijskog univerziteta, kao i predstavnici srpskih udruženja iz Austrije. Ceremoniji su prisustvovali i zvaničnici iz Beča, brojni članovi diplomatskog kora, potomci zarobljenika i predstavnici antifašističkih udruženja. Svojim prisustvom, zajedništvom i iskazanim poštovanjem, delegacija Republike Srbije doprinosi očuvanju sećanja na hiljade Srba stradalih u ovom nacističkom logoru i negovanju kulture pamćenja.
Pogled redakcije portala Srpski Ugao
Sećanje na nevine žrtve ostaje trajna obaveza i moralni putokaz za buduće generacije. Kroz tišinu Mauthauzena, naša snaga i zajedništvo postaju najglasnija poruka mira, čuvajući od zaborava svaku dušu koja je u tami logora sanjala o slobodi koju danas živimo.
Piše: Stefan Bogdanović

Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta srpskiugao.rs bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.


