Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je prvo mesto u skoku uvis na Memorijalu „Boris Hanžeković“ u Zagrebu, koji je ove godine održan po 76. put. Time je stigla do svoje prve pobede u letnjoj sezoni, preskočivši 1.94 metra.
Topićeva je do zlata stigla u jakoj konkurenciji nakon što je iz trećeg pokušaja savladala visinu od 1.94 metra, čime je prelomila borbu za vrh. Pre toga je imala vrlo sigurne skokove na 1.80, 1.87 i 1.92. metara, dok je na visinama 1.84, i 1.90 imala po jedan neuspeli pokušaj.
Ovim novim uspehom nastavila je niz dobrih rezultata, pošto je prethodno zauzela treće mesto na Dijamantskoj ligi u Rabatu i drugo mesto na mitingu u Atini, čime je potvrdila dobru formu u aktuelnoj sezoni.
Drugo mesto u Zagrebu pripalo je Jamajčanki Lamari Distan sa preskočenih 1.92 metra, dok je Italijanka Idea Peroni završila kao treća sa preskočenih 1.90 metara.
Piše: Marko Spasojević
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta srpskiugao.rs bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.


