Ministar bez portfelja zadužen da prati stanje, predlaže mere i učestvuje u koordinaciji aktivnosti u oblasti odnosa Republike Srbije sa dijasporom Đorđe Milićević, svečano je otvorio ekološko-obrazovni kamp u Smederevu za decu i mlade iz dijaspore i regiona.
Svečanom otvaranju su prisustvovali i gradonačelnica Smedereva Jasmina Vojinović, kao i predsednica udruženja ,,Eko Trend” Nevena Stošić.
Ministar Đorđe Milićević je naveo da kamp ima poseban značaj jer je ekološko-obrazovni i dodao da će deca, pored druženja i upoznavanja Srbije, imati priliku da nauče više o ekologiji, zaštiti prirode, očuvanju planete i odgovornosti koju svako od nas ima prema sredini u kojoj živi. Ministar je zajedno sa decom i mladima, kao i gradonačelnicom Smedereva učestvovao na ekološkoj radionici, gde su posadili sadnice četinara.
Milićević je istakao da će deca i mladi imati priliku da od predstavnika udruženja „Eko Trend“ čuju korisne informacije, ali i da podele iskustva o tome šta se u njihovim sredinama radi na zaštiti životne sredine. Dodao je da najbolje ideje često dolaze upravo od dece i mladih.
Više od dve stotine dece iz devet država došlo je u svoju maticu, rekao je ministar Milićević i dodao da se tek kada se na jednom mestu okupe mladi iz srpske dijaspore vidi da tradicionalno održavanje letnjih kampova nije trošak, već ulaganje u budućnost.
Kroz učenje o očuvanju prirode i stvaranje neraskidivih veza sa maticom, letnji kamp u Smederevu postavlja čvrste temelje za bolju zajedničku budućnost. Mladi čuvari tradicije i ekologije poneli su iz Srbije dragoceno znanje i prijateljstva koja će trajati ceo život.
Piše: Stefan Bogdanović
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta srpskiugao.rs bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.


