Španski orguljaš Karlos Boljo otvoriće večeras u 20 časova, u Katedrali Blažene Djevice Marije u Beogradu, 26. međunarodni festival „Dani orgulja – Dies organorum“. Manifestaciju organizuje Kulturni centar Beograda, uz podršku španskog Instituta Servantes.
Boljo je orguljaš Katedrale u Leonu u Španiji i dobitnik prve nagrade na petom međunarodnom takmičenju „Fransisko Salinas“, gde je osvojio i posebno priznanje „Monserat Torent“. Beogradskoj publici predstaviće program sastavljen od kompozicija Johana Sebastijana Baha i Luja Vijerna, kao i improvizacijom koju će izvesti tokom koncerta.
Festival će trajati od 25. juna do 1. jula, a svi programi biće održani u Katedrali Blažene Device Marije na Neimaru. Organizatori najavljuju nastupe istaknutih orguljaša iz zemlje i inostranstva, uz sadržaj namenjen i ljubiteljima klasične muzike i stručnoj javnosti.
Prema navodima Kulturnog centra Beograda, ovogodišnje izdanje festivala doneće raznovrstan repertoar i ponovo okupiti profesionalne muzičare, publiku i neka od najznačajnijih imena savremene orguljaške scene.
Piše: Stefan Bogdanović
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta srpskiugao.rs bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.


