Više od 100 dece iz srpske zajednice u Čikagu i Milvokiju okupilo se 18. juna u manastiru Svetog Save u Libertivilu, gde su kroz zajedničke sportske i rekreativne aktivnosti započeli novu saradnju između dva letnja kampa. Susret je organizovan kako bi najmlađi, uprkos životu daleko od otadžbine, jačali međusobne veze, negovali pravoslavnu veru i sačuvali srpsku tradiciju.
Na druženju su učestvovali polaznici letnjeg kampa pri Sabornom hramu Vaskrsenja Hristovog u Čikagu i njihovi vršnjaci iz Crkve Svetog Save u Milvokiju. Direktor kampa Uroš Kaličanin ocenio je da je susret postavio temelje buduće saradnje između dva kampa i izrazio zadovoljstvo što su deca upravo u manastiru Svetog Save napravila prvi korak ka stvaranju nove tradicije.
Dogovoreno je da se druženje nastavi već naredne nedelje, kada će deca iz Čikaga posetiti kamp u Milvokiju. Kaličanin je istakao da kamp, pored svakodnevnih obrazovnih, sportskih i kreativnih aktivnosti, dobija i dodatnu vrednost povezivanjem srpske dece iz različitih delova Amerike.
Piše: Stefan Bogdanović
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta srpskiugao.rs bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.


