Srpski atletičari osvojili su još dve medalje drugog dana Balkanskog prvenstva u Volosu. Do zlata je stigla Milica Emini u trci na 100 metara sa preponama, dok je bronzanu medalju Srbiji doneo Elzan Bibić na deonici od 3.000 metara.
Emini je do pobede u finalu stigla rezultatom 13,22 sekunde, čime je Srbiji donela najsjajnije odličje drugog takmičarskog dana. U istoj disciplini nastupila je i Anja Lukić, koja je sa vremenom 14,08 zauzela 10. mesto u ukupnom poretku. Bibić je trku na 3.000 metara završio za 7:57,59 i osvojio bronzanu medalju, dok je Aldin Ćatović bio odmah iza, na četvrtoj poziciji rezultatom 8:09,44.
Vrlo blizu medalje bila je i Milica Gardašević, koja je u skoku udalj zauzela četvrto mesto sa skokom od 6,50 metara. Četvrti plasman ostvarili su i Darijo Bašić Palković na 200 metara vremenom 20,89, kao i Natalija Vojinović u skoku uvis, gde je preskočila 1,84 metra. U trci na 1.500 metara Milica Tomašević završila je kao sedmoplasirana sa rezultatom 4:25,98, dok je Mejra Mehmedović bila deveta u vremenu 4:27,21, što predstavlja njen najbolji rezultat ove sezone.
Zapažene nastupe imali su i Boško Kijanović, Tamara Milutinović, Bogdan Vidojković i Dimitrije Novaković. Srbija je takmičenje u Grčkoj završila sa ukupno osam osvojenih medalja, potvrdivši još jednom kvalitet svojih reprezentativaca na regionalnoj sceni.
Piše: Marko Spasojević
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta srpskiugao.rs bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.


